Otvorený list Barbore Hulinovej.

Autor: Jana Petkaničová | 24.7.2017 o 14:51 | (upravené 24.7.2017 o 15:22) Karma článku: 10,35 | Prečítané:  11837x

Tento otvorený list je spontánnou reakciou na toto video http://tragedi.tv/barbora-hulinova-svet-dava-zaklad-boh-dava-plus-iphone-7-plus/

Milá Barbora


Nie som veľký fanúšik vlogov a už vôbec nie takých, aké produkuješ ty. Som veľmi zaneprázdnený človek a svoj čas sa snažím využívať zmysluplne, aby mal zo mňa okolitý svet radosť. A teda aby mala radosť aj inštancia, ktorú veriaci nazývajú Bohom. 

Tvoje video sa ku mne dostalo cez URL, uvedený v perexe. Neviem, či si ho tam dala ty alebo nie, nebudem to skúmať, každopádne je to tvoja tvorba a za každú dobrovoľne publikovanú tvorbu je autor zodpovedný sám. Je jedno, kedy to bolo a na akom serveri to bolo - Internet má veľmi dobrú pamäť.

Vo videu rozprávaš 7 minút o tom, ako si si vymodlila iPhone 7 plus 128 giga zlatej farby (podľa ekonomickej teórie sa výsledok tohto modlenia volá 'nákup' a ty nie si veriaca, ale 'konzument' a modlenie sa volá 'nákupné rozhodovanie'). Úprimne, už po minúte som to chcela vypnúť, no aby som nebola kritizovaná za neobjektívnosť, dala som tomu šancu a dopozerala som to do konca. 

Ostalo mi z teba veľmi smutno. Skutočne považuješ za jeden z prejavov Božej lásky fakt, že ťa pán Boh podporí v splácaní splátok počas nasledovných dvoch rokov? Skutočne si myslíš, že podmienka, ktorú si si totálne vyfabulovala (ak bude taký a taký iphone na predajni posledný) prišla od Boha? ... 

Ak tomu skutočne veríš a ak si presvedčená o existencii Boha v takomto kontexte, prečo nie si odvážnejšia a túto neskutočnú silu, ktorá ti bola daná, nevyužiješ na to, aby ti pán Boh pomohol nájsť prácu, kde budeš môcť ovplyvniť napríklad to, aby ten kobalt, ktorý v tom super iPhone máš, nedolovali svojimi drobnými rukami africké deti? (Vraj to sa od marca zmenilo, no v tomto neetickom priemysle je podobných problémov stále dosť.) 

Ak sa nemáš za čo vo svojom živote modliť, otvor si noviny, tam je inšpirácie, žiaľ, stále dosť. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd v sobotu viac ako osem hodín rozhodoval tom, či budú Kočner a Rusko stíhaní vo väzbe.

EKONOMIKA

Mestá už môžu vykázať staré autá z centier, ale veľmi nechcú

Ministerstvo vytvorilo priestor na vytváranie zón s nízkymi emisiami.


Už ste čítali?